SEKUNDASvět celebrit, svět kuriozit

Vítěz maratonu se při závodu vezl autobusem

Bronzový medailista maratonského běhu musel medaili vrátit, když se ukázalo, že aby závod dokončil ve vítězném čase, tak se svezl autobusem. Rob Sloan skončil na třetím místě v Kielder Marathon, když překonal vzdálenost 26,2 mil za úctyhodný čas 2:51:00. Podezření ovšem vyvstalo záhy po ukončení závodu, když se několik závodníků podivovalo nad tím, že je Sloan nepředběhl. Po dlouhém zapírání nakonec Sloan přiznal, že po 20 mílích skočil na autobus, protože už byl moc unavený na to, aby závod dokončil. Kousek před cílem se ovšem vynořil z lesního úseku a shrábnul bronzovou medaili. Nakonec se našli i svědkové, kteří jej viděli, jak se schovává za stromem a čeká, až přeběhne první a druhý závodník. Podvodník byl vyloučen z klubu Sunderland Harriers a byl mu dán doživotní zákaz účasti na maratonu.

Další články této kategorii: Smolaři a podivíni , Sport , Ze života