Osvědčí se radikální změny v armádě?
Naši armádu čeká restruktualizace a modernizace. V tajné zprávě, kterou nespolehlivý úředník ministerstva obrany vynesl na veřejnost, se říká, že je třeba od slov přejít k činům.
Nucený odchod do civilu čeká ty důstojníky, kteří budou vážit víc než sto kilo. To je prý hranice pohyblivosti. Důstojníci mají čtyři měsíce do konce roku na to, aby se svou váhou něco udělali. Neobstál ani protest majora Slížka, velitele ženijního praporu z Čáslavi, že při jeho výšce 214 centimetrů není sto sedm kilogramů mnoho. I on musí zhubnout.
Armádu však čekají drastičtější změny než jenom převažování lampasáků. Bude zrušena pěchota. Podle slov ministra obrany pěšáci stejně nikam nedojdou, tanky na ně stále musejí čekat. Téměř poražený nepřítel se znovu zakope a boj kvůli pomalé chůzi bojovníků začíná nanovo.
Naopak zelenou mají mít v armádě především letci a ženy. Modernizace letectva má stát asi sto sedmdesát osm miliard, pro začátek nepohrdne vojenské letectvo ani rogaly, práškovacími letadly a motorovými a dokonce i nemotorovými kluzáky. Pro ženy začne platit všeobecná branná povinnost od roku 2002, vdané ženy mohou sloužit společně s manžely. Opět jsou největší starostí finance. Dámské sprchy a toalety přijdou na několik desítek miliónů korun, s oddělenými ložnicemi se z ekonomických důvodů nepočítá. Doufám, že na vojně dokáží ženy svoji pověstnou rvavost až krutost, svěřila se nám představitelka ženského hnutí u nás paní Olga Gajdošová.
Doufejme, že až se toto vše podaří uskutečnit, ztratí naše armáda konečně svoji nálepku neschopné a nebojeschopné instituce.
(Vláďa Honzů)
Další články této kategorii:
Kachny